Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia Kowale Oleckie

SPGOZ Kowale Oleckie świadczy usługi w zakresie:
podstawowej opieki zdrowotnej : zatrudniamy 4 lekarzy , w tyra rodzinny; pediatra internista, radiodiagnostyk - badania USG oraz starszy felczer medycyny, 3 pielęgniarki rodzinne, położna rodzinna, higienistka szkolna, technik analityki medycznej.

Pacjenci mogą korzystać z:
- laboratorium analitycznego w godz. 8-15. 
- gabinetue zabiegowego w godz. 8-18, 
- rehabilitacji leczniczej; usługi te wykonuje technik fizjoterapii pod nadzorem mgr rehabilitacji ruchowej, 
- ambulatoryjnej opieki specjalistycznej- poradnia ginekologiczno-położnicza, pracuje lekarz ginekolog- położnik oraz położna ; (dwa razy w tygodniu). 
- świadczeń w zakresie wyjazdowej nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki pielęgniarskiej;

SPGOZ w Kowalach Oleckich świadczy usługi zdrowotne od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-18.00. Natomiast opiekę nocną stacjonarną w godzinach 18.00-8.00 oraz dni wolne od pracy, w niedzielę i dni świąteczne sprawuje Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne OLMEDICA w Olecku. Do SPGOZ zapisanych jest 4 362 pacjentów.

Realizujemy program dostosowawczy w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej .

Na dzień dzisiejszy dostosowaliśmy gabinety lekarskie, poradnię ginekologiczną, laboratorium, gabinet rehabilitacji, poradnię dzieci zdrowych -punkt szczepień i poczekalnie. Ponadto została zainstalowana winda dla niepełnosprawnych, gdyż niektóre gabinety znajdują się na piętrze.

Opublikowano: 16 listopada 2015 10:30

Kategoria: Nasza Gmina

Wyświetleń: 2253

Archiwalna strona UG Kowale Oleckie zapraszamy na www.kowaleoleckie.eu

Realizacja: IDcom-jst.pl